WYMIANA MŁODZIEŻY- Bergheim

W dniach od 06.09 do 13.09.2022r. uczniowie  ZSTIL odwiedzili  partnerską szkołę zawodową Berufskolleg des Rhein-Erftkreises w Bergheim, w ramach prowadzonej od wielu lat wymiany uczniowskiej, która możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.
W czasie tygodniowego pobytu uczniowie poznali system szkolnictwa w Niemczech oraz malownicze miasta powiatu Erft- partnera Powiatu Bielskiego. Wspólnie z niemieckimi rówieśnikami zwiedzili  Kolonię, a symbol miasta – Katedra Kolońska zachwyciła wszystkich swoją monumentalnością. Miłe chwile spędziła młodzież  w Muzeum Czekolady, gdzie degustując słodkie wyroby poznała historię i etapy  produkcji  czekolady.  Wspaniałą lekcją najnowszej historii   Niemiec i Europy była wizyta w Muzeum Najnowszej Historii Niemiec w Bonn. 
Niemieccy partnerzy przygotowali dla polskich gości szereg zajęć  integracyjnych i zabaw, w czasie których młodzież mogła się lepiej poznać i wspólnie spędzić czas.  Miłym akcentem pobytu w Bergheim była wizyta  uczniów obu szkół w Starostwie  Powiatowym na spotkaniu w władzami miasta.  Pobyt u naszych partnerów  był dla uczniów nie tylko  czasem wspaniałej zabawy, ale i czasem nauki- pozwolił uczniom doskonalić umiejętność posługiwania się językami obcymi.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI