Rozpoczynamy obchody Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja. To ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, mająca na celu podkreślenie znaczenia czytania, bibliotek oraz roli bibliotekarzy w rozwijaniu edukacji i kultury.
Hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: “Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.
W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy do odwiedzenia bibliotek naszego regionu:
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach,
Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej,
Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej
W tych dniach czekają na Was m.in. quizy, konkursy, zabawy, prezentacje, konferencje oraz spotkania autorskie — każdy znajdzie coś dla siebie.


