Tydzień Bibliotek – zapraszamy do udziału!

Rozpoczynamy obchody Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja. To ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, mająca na celu podkreślenie znaczenia czytania, bibliotek oraz roli bibliotekarzy w rozwijaniu edukacji i kultury.

Hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: “Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.

W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy do odwiedzenia bibliotek naszego regionu:


Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach,

Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej,

Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej

PBW w Katowicach.

W tych dniach czekają na Was m.in. quizy, konkursy, zabawy, prezentacje, konferencje oraz spotkania autorskie — każdy znajdzie coś dla siebie.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI