Udział Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Wchodząc do budynku ZSTiL,  możemy poczuć atmosferę Dnia Niepodległości. Piękna dekoracja, oddająca charakter tego święta, ma nam wszystkim uświadomić, że wolność nie jest darem danym raz na zawsze, trzeba o nią walczyć każdego dnia.

11 listopada uroczyście obchodzimyodzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918).

W mieście obchody rozpoczęły się pod Pomnikiem Niepodległości. W uroczystości wzięły udział władze miasta i mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice oraz licznie zgromadzone poczty sztandarowe.  Wśród uczestników uroczystości byli również nasi nauczyciele i uczniowie, a także poczet sztandarowy Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych(Franciszek Jodłowski – chorąży, Stanisław Pochopień i Łukasz Janusz),reprezentujący społeczność szkolną. Oddano honor poległym, złożono kwiaty i tradycyjnie, jak co roku, uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do Kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie odbyła się Msza Święta.

W tym dniu na wiele różnych sposobów można było uczcić to święto.

W południe ulicami naszego miasta przebiegli uczestnicy Biegu Niepodległości, a wśród nich Pan Włodzimierz Włodyka– nauczyciel wychowania fizycznego. Cykliści mogli wziąć udział w Rajdzie Niepodległości, a miłośnicy śpiewu w konkursie pieśni patriotycznej.

Chcemy pamiętać o milionach Polaków, którzy polegli w walce o wolność naszej Ojczyzny. Mamy świadomość, że przekazywanie prawdziwej historii następnym pokoleniom jest naszą powinnością.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI