ALPLA OTWIERA DRZWI ZWIEDZAJĄCYM Z NASZEJ SZKOŁY

21 lutego 2020 roku klasy 3Tm, część 3Tl i 2Tc wraz z opiekunami p. Beatą Piecuch-Urbańczyk i p. Sylwią Dyla, pojechały na wycieczkę do Żywca do Alpla sp. z o.o. Jest to przedsiębiorstwo produkujące opakowania z tworzyw sztucznych. Firma ta działa od ponad 60 lat kiedy to bracia Helmuth i Alwin Lehner założyli firmę o nazwie „Alpenplastik Lehner Alwin GmbH”.
Głównym przedmiotem produkcji w przedsiębiorstwie ALPLA są różnego rodzaju opakowania z tzw. PET, który jest tworzywem sztucznym należącym do termoplastycznych poliestrów o wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz wysokiej stabilności wymiarowej.
Innowacyjność i oryginalność odgrywają kluczową rolę w branży napojów. Wymagania stawiane opakowaniom są wysokie, zarówno pod względem technicznym, jak i w zakresie wzornictwa. Duża funkcjonalność przy minimalnej masie, łatwość użycia, innowacyjne zamknięcia, produkcja z poszanowaniem dla środowiska oraz stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu to tylko wybrane trendy. Stosując najnowsze technologie, firma ALPLA gwarantuje wydajną, ekonomiczną produkcję i konkurencyjne ceny.
Wycieczka odbyła się dwutorowo – gdy jedna grupa zapoznawała się z historią i tożsamością firmy, druga grupa zwiedzała wydział produkcyjny.
Inna specyfika firmy, nowoczesne rozwiązania i przyjemna atmosfera spowodowały, że wycieczka, mimo nie do końca atrakcyjnej pogody, była udana. Dziękujemy zarządzającym ALPLA za umożliwienie zwiedzania zakładu.
[Best_Wordpress_Gallery id=”62″ gal_title=”Alpla”]

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI