XII Turniej św. Maksymiliana

W sobotę 9 listopada 2019 r., już po raz dwunasty, na sali Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach w rywalizacji pod siatką spotkały się zespoły ministrantów, lektorów, grup modlitewnych z parafii dekanatu czechowickiego i szkół katolickich.Zagrali w Turnieju Św. Maksymiliana, od lat organizowanym przez czechowicką Parafię pod jego wezwaniem we współpracy z naszą szkołą. Ks. Proboszcz Kazimierz Janiurek poprowadzeniem wspólnej modlitwy dokonał oficjalnego otwarcia Turnieju.W 13 meczach zmierzyły się reprezentacje służb liturgicznych czechowickich parafii:

Św. Andrzeja Boboli, Św. Barbary i NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach, a także uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej oraz Grupy Mężczyzn „Emaus” z Parafii Św. Barbary. Gospodarzy Turnieju reprezentowała drużyna dziewcząt.

Po rozegraniu spotkań systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach, 2 sety do 15 punktów, rozegrano półfinały ifinały (do dwóch wygranych setów). W klasyfikacji końcowej zwycięzcami turnieju została reprezentacja Parafii NMP Wspomożenia Wiernych, która po zaciętym meczu w finale pokonała drużynę LO Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej 2-0 (15;11, 15;12). Trzecie miejsce zajęli lektorzy z Parafii Św. Andrzeja Boboli, którzy okazali się lepsi od zespołu Emaus 2-1.

Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w składzie: Sandra Garus, Klaudia Sladeczek, Natalia Szwed, Klaudia Gierlach, Iwona Dudek, Patrycja Foltak, Julia Mączewska, Karina Talarczyk, pokazała się w tej rywalizacji z bardzo dobrej, mocnej strony.

Turniej sędziowali: Grzegorz Berger absolwent ZSTiL – sędzia siatkówki oraz Jakub Małysz, Szymon Nowak i Maciej Kukuczka- reprezentanci drużyny siatkarskiej ZSTiL. Wszystkim drużynom zostały wręczone pamiątkowe puchary i statuetki. Tradycyjnie miłym akcentemturnieju był słodki poczęstunek, który od wielu lat przygotowuje jeden ze sponsorów.

ZSTiL
[Best_Wordpress_Gallery id=”49″ gal_title=”Maks19″]

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI