Nowa hala sportowa

W piątkowy wieczór ostatni raz przeprowadziliśmy zajęcia SKS na małej sali gimnastycznej w naszej szkole. Przez kilkadziesiąt lat służyła nam i naszej młodzieży w kształtowaniu odpowiednich postaw sportowych. Najpierw jako sala typowo gimnastyczna ( z poręczami, drążkiem, kółkami, równoważniami), potem jako zwykła salka do ćwiczeń. Z racji dobrego wyposażenia w sprzęt gimnastyczny, wielu uczniów oraz studentów (w tym AWF i uczelni mundurowych), podnosiło tutaj na wyższy poziom swoje umiejętności sportowe.

Na początku tygodnia firma, która wygrała przetarg rozpoczęła przebudowę istniejącej sali i budowę nowej hali sportowej.Mała sala zostanie podzielona na dwie części. Jedna z nich to pomieszczenie, w którym będzie znajdować się siłownia szkolna (ok.100 m2). Druga część będzie wchodziła w skład nowo wybudowanej hali sportowej.

Hala sportowa jest bardzo potrzebna naszej szkole. Dalszy rozwój infrastruktury szkolnej ułatwi prowadzenie zajęć dydaktycznych i&nabs;pozalekcyjnych, dając młodzieży możliwości rozwoju, natomiast nauczycielom komfort pracy, którego do tej pory często brakowało.

Idzie nowe, na które czekaliśmy tyle lat,  odchodzi zaś stare, które mimo wszystko będziemy dobrze wspominać.

Krzysztof Szczypka

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI