XII EDYCJA BIEGU TROPEM WILCZYM

W niedzielę, 3 marca 2024 r., po raz 12 odbył się Bieg Tropem Wilczym – upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie rozpoczęło się w naszej szkole uroczystym apelem o godzinie 10.

Dyrektor szkoły, Paweł Urbańczyk, przywitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Stanisław Szwed – Poseł na Sejm RP,  Dorota Nikiel – członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Marian Błachut – Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Stanisław Krzemień – Prezes Stowarzyszenia Ofiar Wojny, Lesław Ordon – Z-ca Przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Krzewienia Etosu Armii Krajowej z Zygmuntem Mizerą (współorganizatorzy uroczystości).

Po odśpiewaniu hymnu odbyła się krótka lekcja historii (prezentacje przeplatane pieśniami niepodległościowymi w wykonaniu naszej młodzieży), która wprowadziła uczestników w klimat tamtejszych wydarzeń.  W drugiej części licznie zgromadzeni biegacze wyruszyli na trasę, która wiodła ulicami: Romualda Traugutta, Towarową, Kolejową, Marii Konopnickiej, Józefa Piłsudskiego do Ronda Solidarności, dalej ul. Juliusza Słowackiego, następnie ul. Romualda Traugutta, do mety przy ZSTiL. Biegacze startowali na symbolicznym dystansie 1963 m. wskazującym na rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. ”Lalek”.

Cieszy fakt, że kolejny raz w patriotycznej uroczystości, popularyzującej wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych, wzięło udział tak wiele osób, w tym dzieci, młodzież i całe rodziny (ponad 300 biegaczy, około 200 kibiców). Uroczystość, współorganizowana przez naszą szkołę, cieszy się dużym uznaniem w wielu środowiskach, co widać także poprzez stale zwiększającą się frekwencję. Wpływa to na promocję naszej szkoły w regionie.

Dodatkowo dla uczestników wydarzenia przygotowano występ artystyczny zespołu Big Band, pod kierownictwem J. Grzybowskiego oraz smaczny poczęstunek. Zaangażowanie wielu osób ze szkoły i spoza niej złożyło się na sukces tego przedsięwzięcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia oraz organizatorom.

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji na stronie: czecho.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI