Gala Patriotyczna – Młodzi w hołdzie Bohaterom

Wielka Gala Patriotyczna, połączona z rozstrzygnięciem Wojewódzkich Konkursów – „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” oraz „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, odbyła się 15 marca 2024 roku w Częstochowie. W tegorocznej edycji, w obu konkursach, wzięło udział 651 uczniów z 216 szkół województwa śląskiego. Organizatorką przedsięwzięcia jest Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Do grona finalistów zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły – Zuzanna Bronikowska z klasy 3 TD, która zdobyła wyróżnienie w Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”.

Troską Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej jest pamięć historyczna młodego pokolenia. Organizowane przez nią konkursy na stałe zapisały się w kalendarzu największych i najważniejszych wydarzeń patriotycznych województwa śląskiego. Stały się też sztafetą pokoleń, o czym świadczy chociażby imponująca liczba 6 276 uczestników (we wszystkich edycjach).

Jesteście elitą patriotyczną województwa śląskiego – powiedziała podczas Gali Europoseł Wiśniewska zwracając się do laureatów i finalistów Konkursów. W swoich pracach dotarliście do miejsc pamięci, do świadków historii, także we własnych rodzinach. Wykazaliście się wrażliwością, wyrażając ją w literacki, a często poetycki sposób. Zdemaskowaliście kłamstwa, manipulacje i fake newsy, które narosły wokół Zbrodni Katyńskiej i Żołnierzy Wyklętych. Każdy uczestnik Konkursów jest zwycięzcą, bo zwyciężają ci, którzy walczą o prawdę.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI