Za chwilę matura – i co dalej

W poniedziałek 2 lutego odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas maturalnych dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Spotkanie poprowadził  p. Grzegorz Adam, dyrektor ds. operacyjnych Akademii WSB w Cieszynie.

Podczas prezentacji maturzyści dowiedzieli się, jak wygląda studiowanie w praktyce, jakie są rodzaje i tryby studiów, na co zwracać uwagę przy wyborze kierunku oraz jak sprawdzić, czy dana uczelnia i kierunek studiów odpowiadają ich potrzebom i planom zawodowym. Szczególnie dużo uwagi poświęcono praktycznemu wymiarowi studiów, w tym łączeniu nauki z pracą.

W drugiej części spotkania zaprezentowano ofertę Akademii WSB, wskazując na atuty jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce oraz kierunki odpowiadające aktualnym potrzebom rynku pracy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania dotyczące rekrutacji, kosztów studiów oraz studiów na wybranych kierunkach.

Spotkanie miało charakter informacyjno-doradczy i było okazją do rozmowy o świadomym planowaniu przyszłości edukacyjnej po maturze.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Bieg Tropem Wilczym

8 marca 2026 roku (niedziela) po raz czternasty w Polsce, a szósty w Czechowicach-Dziedzicach, odbędzie się Bieg Tropem Wilczym organizowany z okazji Święta Żołnierzy

CZYTAJ WIĘCEJ »