Udany finisz Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych

Udany finisz Zespołu Szkół Technicznych i Licealnychw Licealiadzie Sportowej w roku szkolnym 2022/2023

Zawodami koszykówki 3×3 oraz Szkolną Ligą Lekkoatletyczną nasza młodzież (dziewczęta i chłopcy), wraz z nauczycielami, zakończyła rywalizację sportową o Puchar Starosty Bielskiego. Cały cykl zawodów organizowany był przez Szkolny Związek Sportowy.

Do rywalizacji na parkiecie sali ZSTiLw Czechowicach-Dziedzicach przystąpiło 11 drużyn (w tym 5 dziewcząt i 6 chłopców) z trzech szkół:  LO w Kozach, LO w Czechowicach-Dziedzicach oraz ZSTiL. Mecze rozegrano systememkażdy z każdym. Dziewczyny i chłopcy z zespołów ZSTiLnie dały szans rywalom, wygrywając obie kategorie.

Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:

1 ZSTiL 1 

2 LO  Kozy 2

3. ZSTiL 2

4. ZSTiL 3

5. LO Kozy 1

Kolejność końcowa w turnieju chłopców:

1 ZSTiL 1

2 LO  Czechowice-Dziedzice

3. ZSTiL 3

4. ZSTiL 2

5. LO Kozy 2

6. LO Kozy 1

Naszą szkołę reprezentowały drużyny:

Dziewczęta:

ZSTiL 1  –  Kamila Stolarczyk, Patrycja Firganek, Natalia Duraj

ZSTiL 2 – Ilona Kupczak, Roksana Schulhauser, Martyna Wieczorek, Małgorzata

            Puzoń

ZSTil 3 – Nikola Schulhauser, Amelia Nikiel, Kamila Gąsiorek, Martyna Stogowska

Chłopcy:

ZSTiL 1 – Tomasz Chojnacki , Jakub Dudek, Bartosz Dudek, Tymon Chmielewski

ZSTiL 2 –  Daniel Panek , Dawid Kóska, Norbert Głombek

ZSTiL 3 – Jan Kamiński , Konrad Garus,  Dominik Tyc, Fabian Brandys

ZSTiL 4 – Kamil Brosz, Adam Włodyka, Daniel Masny, Maksymilian  Markiel.

Areną zmagań uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bielskiego w zawodach Szkolnej Ligi LAbył stadion lekkoatletyczny w Zabrzegu.

Wśród licznie zebranych uczestników największą grupę stanowiła młodzież ZSTiL, która z powodzeniem zmierzyła się z uczniami LO w Kozach oraz LO w Czechowicach-Dziedzicach.Młodzież rywalizowała w: sztafetach 4x100m, biegu na 100m, 400m, 800m dz/1500m chł, pchnięciu kulą i skoku w dal.

W klasyfikacji drużynowej chłopców nasi reprezentanci okazali się najlepsi. Dziewczęta, w swojej kategorii, zajęły II miejsce.W kilku konkurencjach indywidualnych oraz w biegu sztafetowym odnieśliśmy zwycięstwa, a w pozostałych, nasi sportowcy uzyskali wartościowe rezultaty.

Dziewczęta:Stasik Nicole, Góra Kamila, Zarzyna Emilia, Szwed Paulina, Kupczewska Wioletta, Puzoń Małgorzata, Schulhauser Roksana,  Schulhauser Nikola, Duraj Natalia, Hochel Maja, Cyganek Anna, Janik Klaudia, Heijlman Nikola.

Chłopcy:Minorczyk Borys, Lorańczyk Damian, Kamiński Szymon, Kluka Oliwier, Stanoch Patryk, Snopkowski Jakub, Grygierczyk Rafał, Bem Gabriel, Adamus Jakub, Wojtkiewicz Paweł, Muras Bartłomiej, Jarczok Mateusz, Jodłowski Franciszek, Kłaptocz Miłosz, Kaczówka Dawid, Gnutek Krzysztof.

W końcowej klasyfikacji sportowej powiatu bielskiego za rok szkolny 2022/2023 Zespół Szkół Technicznych i Licealnych uplasował się na I miejscu, wyprzedzając Liceum Ogólnokształcące w Kozach oraz Liceum Ogólnokształcące w Czechowicach-Dziedzicach.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy zapracowali na ten wynik, godnie reprezentując naszą szkołę.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI